Wydajny workflow z kodami kreskowymi Summa.

Wydajny workflow z kodami kreskowymi Summa.

Zasoby dostępne firmie nie są niewyczerpane. Na przykład nie każda firma ma operatora, który jest stale przy ploterze, aby wykonywać zadania. W rezultacie czas bezczynności maszyny szybko się sumuje. Jednak dzięki automatyzacji procesu cięcia firmy mogą lepiej wykorzystać możliwości swoich urządzeń do cięcia. Jedną z takich funkcji, która może w tym pomóc, jest workflow z kodami kreskowymi Summa.

Proces identyfikacji zlecenia i otwierania wyciętych plików odbywa się automatycznie dzięki funkcji kodu kreskowego. W ten sposób możliwe jest rozpoczęcie cięcia zadania i przejście do następnego zadania bez interwencji operatora. Wszystko to przy użyciu unikalnego kodu kreskowego dla każdego zadania i możliwości przetwarzania informacji przez urządzenie tnące.

Tak więc, podczas gdy kamera plotera tnącego Summa odczytuje wydrukowany kod kreskowy, oprogramowanie z gamy GoSuite zlokalizuje wycięty plik we wcześniej przypisanym folderze, otworzy plik i przetworzy go. Dopóki na podajniku znajduje się więcej materiału z kodem kreskowym do wykrycia przez czytnik, będzie on automatycznie przetwarzał następne zadanie. Pozwala to na cięcie szeregu różnych zadań, jedno po drugim.

To funkcja oferująca korzyści, takie jak:

  • wyższa przepustowość bez zwiększania dostępnych zasobów,
  • optymalne wykorzystanie mocy cięcia,
  • efektywny czasowo workflow dzięki minimalizacji interwencji operatora,
  • podawanie materiałów i znajdowanie projektów,
  • automatyczna orientacja zadania,
  • zwiększona elastyczność procesu cięcia,
  • kompatybilność z asortymentem produktów Summa.

Funkcjonalność kodu kreskowego jest zawarta w pakiecie PRO oprogramowania GoSuite firmy Summa, niezależnie od tego, czy jest to GoSign dla ploterów tnących, wersja GoProduce Flatbed, czy wersja GoProduce Laser.

Barcode Workflow Automation jest dostępny dla każdej serii produktów Summa, co przynosi dodatkowe korzyści.

Weźmy na przykład rolkę folii samoprzylepnej z kodem kreskowym według zaprojektowanego zadania. Po zakończeniu cięcia folii na ploterze rolowym (do podkładu) możesz przełożyć materiał na Twoją Summa F Series, która automatycznie odczyta kod i wytnie projekt cięcia na wylot. To samo dotyczy rolki tekstyliów, być może materiały zostały przygotowane do wykończenia na Twojej F series  np. F1832, ale seria L na przykład nasza ploter laserowy L1810 będzie również w stanie odczytać kod kreskowy, jeśli włączony jest pakiet Pro.

Innymi słowy, zadanie pierwotnie wydrukowane dla ploterów rolowych można również zrealizować na urządzeniu z F series, a plik z F Series jest zgodny z maszyną z L Series lub na odwrót. Zapewnia to wysoki poziom elastyczności przy jednoczesnym podniesieniu wydajności produkcji.

Summa Barcode Workflow jest obsługiwana przez wielu producentów oprogramowania RIP, co ułatwia umieszczanie kodu kreskowego w projekcie i drukowanie go na wybranych podłożach. Funkcja kodu kreskowego działa zarówno w aplikacjach rolowych, jak i arkuszowych. Aby aktywować pracę z kodami kreskowymi, najpierw zarejestruj ploter za pomocą formularza rejestracji produktu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konfigurowaniu przepływu pracy, przejdź do tematu w naszej Bazie wiedzy pod adresem support.summa.eu lub obejrzyj ten film instruktażowy o przepływie pracy z kodami kreskowymi Summa dla serii F.

Chcesz poznać Summa F Series lub Summa Laser i zobaczyć co oferują te doskonałe plotery?

Summa Cutter,  Summa F Series,  Summa L Series
Dawid Marszałek tel. +48 607 607 147, e-mail:
Dawid Siedlis tel. +48 605 102 205, e-mail:

Podziel się tym postem