Wartość dodana, wysoce wydajnego lasera, Summa L Series dla Twojej firmy.

Wartość dodana, wysoce wydajnego lasera, Summa L Series dla Twojej firmy.

Zastosowanie cięcia laserowego stale rośnie w ostatnich latach ze względu na liczne zalety tej technologii. Wydajność, produktywność, opłacalność, wszechstronność to tylko, niektóre z wielu korzyści, jakie może zaoferować technologia cięcia laserowego. Szczególnie dla firm zajmujących się masową obróbką tekstyliów i miękkich aplikacji z obszaru oznakowania wizualnego czy reklamy, technologia laserowa Summa przynosi znaczną wartość dodaną. Nawet przy niższych poziomach produkcji można skorzystać z lasera ze względu na oszczędności w kosztach pracy i zużyciu narzędzi.

Przedstawiamy sześć tematów wnikliwie prezentujących zalety wydajnych ploterów laserowych Summa.

  1. Wydajny proces produkcji – bez przestojów i zaległości

Dzięki ploterom laserowym Summa cięcie materiałów staje się równie szybkie, a nawet szybsze niż dotychczas. Oznacza to, że przestoje są eliminowane i możliwa jest praca ciągła. Wydajność ploterów laserowych wynika z prędkości z jaką przemieszcza się wiązka lasera oraz zdolności systemu do cięcia w trakcie podawania materiału (cięcie w locie).

  1. Łatwa obróbka końcowa produktu – precyzja cięcia i gładkie krawędzie

Plotery laserowe Summa koncentrują się na zapewnieniu wysokiej jakości wykończenia, które jest niezmiennie takie samo, nawet przy większym cięciu. Lasery mają niewielką rozbieżność wiązki, co sprawia, że rozmiar plamki ogniskowej jest bardzo mały. W ten sposób umożliwia cięcie projektów z dużą precyzją. To właśnie dzięki takiemu stopniowi precyzji krawędzie są uszczelnione i niepostrzępione, co jest idealne dla tekstyliów gotowych do użytku. Ponadto cięcie laserem jest bezkontaktowe i nie powoduje naprężenia materiału, co skutkuje czystym cięciem bez zniekształceń. Prowadzi to do sprawnego wykańczania materiałów np. na szwalni.

  1. Więcej możliwości w produkcji

Plotery laserowe Summa działają ze skupioną intensywnością ciepła, ułatwiając czyste i dokładne cięcie, praktycznie każdego materiału tekstylnego, z idealnie uszczelnionymi krawędziami. Począwszy od projektów przyciętych do ramy, flag i banerów, ale także odzieży sportowej, grafik targowych, aplikacji podświetlanych, odzieży, spadochronów czy pasów bezpieczeństwa itp. Możliwości są nieograniczone i pozwalają ekspertom z branży tekstylnej być równie kreatywnymi co produktywnymi, jak to tylko możliwe.

Jeśli chcesz przeczytać o cięciu laserowym w niestandardowych realizacjach, w dużych nakładach, możesz przeczytać ten artykuł.

  1. Skrócony cykl zamówień klientów

Znaczenie szybkiej realizacji oraz dostarczania produktów gotowych na rynek jest kluczowe, klienci nie chcą czekać na swoje zamówienia. Wymaga to wykorzystania sprzętu i procesów, które działają w odpowiednim tempie i wydajności bez narażania jakości. Dzięki ploterom laserowym Summa firmy mają sprzęt, który pozwala odpowiednio zareagować na ten trend. Wymagania dotyczące wysokiej jakości są spełniane z szybkością potrzebną do szybkiej dostawy.

  1. Automatyzacja przepływu pracy – wpływ na rentowność

Oprogramowanie GoProduce firmy Summa do ploterów laserowych jest nie tylko przyjazne dla użytkownika. Umożliwia obróbkę rolki tekstyliów z różnymi zadaniami cięcia bez interwencji operatora. Ta funkcja wymaga systemu kamer Vision* i wykorzystuje kod kreskowy w projekcie do automatycznego pobierania odpowiednich plików cięcia. Dzięki tej automatyzacji przepływu pracy operator ma więcej czasu na inne zadania. Ma to bezpośredni pozytywny wpływ na ogólną rentowność firmy.

  1. Szybko dostosuj się do trendów i zmian rynkowych

Utrzymanie konkurencyjności w branży, która zmienia się bardzo szybko, może być trudne. Świadomość, że powolne, starsze maszyny tnące nie pomogą w szybkiej realizacji i dostarczaniu wysokiej jakości produktów, również.

Urządzenia laserowe Summa są nie tylko szybkie i precyzyjne, ale także wyposażone w kamerę Vision. Ta technologia umożliwia szybkie zeskanowanie materiału na stole tnącym i wykrycie projektu. Ponadto technologia Vision umożliwia cięcie w locie, co oznacza, że materiał jest cięty podczas jednoczesnego skanowania kolejnej części. Wysoce wydajny i wszechstronny ploter laserowy Summa L może pomóc w podejmowaniu nowych wyzwań i projektów.

Poznaj plotery Summa L Series!
Znajdź –wartość dodaną, którą może wnieść do Twojej firmy?
Przetestuj, dzięki możliwościom Demo Lab w Błoniu – umów pokaz plotera Summa z serii L.

Dowiedz się więcej o produktach Summa L. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Summa Roll-Cutter, Summa F Series, Summa L Series
Dawid Marszałek
tel. +48 607 607 147

Podziel się tym postem